Jak hrát Vegas Golf s žetony?

Vegas Golf nabízí 4 edice:
24 (ks) ALL-IN Edition
19 (ks) VIP Edition
15 (ks) High Rollers
12 (ks) Edition.

JAK HRÁT:
Každý hráč začíná hru bez žetonů. První hráč, který zasáhne výstřel, který odpovídá označení na žetonu, dostane daný žeton. Tento žeton si drží, dokud někdo jiný nezopakuje stejnou hru/situaci. Například pokud hráč číslo 1 zahraje do písku, bude tento žeton držet, dokud jiný hráč taktéž nezahraje do písku. Jakmile se tak stane hráč č. 1 předá žeton tomuto jinému hráči.

Tento systém platí jak pro negativní, tak i pro pozitivní žetony. Žetony se předávají dokud nedohrají všichni, tzn. pokud hráč, který zahrává poslední, zahraje 1 Putt nebo Birdie a před ním zahrál 1 Putt nebo Birdie někdo jiný a doposud držel žeton, získá ho poslední, kdo tuto poslední situaci zahrál.

Na začátku se hráči domluví, jakou hodnotu bude 1 žeton mít, např. 400 Kč. Na konci hry ti hráči, kteří drží záporné žetony, zaplatí každému hráči určenou částku za každý žeton, který drží. Ti, kteří drží kladné žetony, obdrží stejnou částku od každého z ostatních hráčů.

Tip: Některé skupiny hráčů si hru zpestřují tím, že si hned na začátku vylosují z váčku (u nás zdarma k VIP Edici s 19 žetony) každý stejný počet žetonů. Takže hned na začátku může mít několik čipů a je jen na něm, s jakým skončí na konci skóre.